Wyszukiwarka obiektów
Typ obiektu :


Miejscowość:


Typ obiektu :
Wyszukiwanie zaawansowane
Oferty specjalne
Rekreacja
kontekst
WEBTRAVELING
PAWEŁ MALLEK
ul. Klemensiewicza 6B/4
75-353 Koszalin
tel. 94 720 38 90
tel. kom. 608 769 913


Biały Dunajec - doczeka się remontu drogi do Nowego Targu...

2013-12-10

 

Służby drogowe planują wymienić nawierzchnię na zakopiance pomiędzy Białym Dunajcem, a Nowym Targiem.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zajmie się położeniem asfaltu, jeśli nie będą przeszkadzały w tych działaniach miejscowe władze. Samorządy apelują o zmianę klasyfikacji drogi.
GDDKiA planuje na przyszły rok wymianę asfaltu w najgorszej części drogi prowadzącej z Nowego Targu do Białego Dunajca.

Zakopianka na tym odcinku jest pełna dziur i wyżłobionych nierówności. Dla drogowców wyremontowanie tej szosy jest sprawą priorytetową w 2014 roku, lecz niestety w tych działaniach może przeszkodzić deficyt funduszy. Wymiana nawierzchni drogi może być wstrzymywana przez lokalnych samorządowców.

Droga ta jest utrapieniem dla wszystkich jej użytkowników. Zakopianka jest kręta, z licznymi podjazdami, co rusz ustawione są znaki ograniczenia prędkości. Niestety trasa pomiędzy Krakowem, a Tatrami do łatwych nie należy.

Służby drogowe planują zgłosić się do ministerstwa transportowego po fundusze potrzebne na wyremontowanie szosy.
Nie ujawniają jeszcze, jakie środki będą potrzebna na wykonanie prac.  Szacuje się, że wymiana asfaltu 10 kilometrów ulicy może generować koszt pomiędzy 5 do 15 mln zł.

Nie wiadomo, czy ministerstwo przeleje potrzebne środki. Minister transportu otrzymuje listy od podhalańskich samorządowców dotyczące zakopianki. Pan Stanisław Ślimak, który jest wójtem gminy Szaflary wystosował prośbę, aby drogę krajową na odcinku z Nowego Targu w kierunku Zakopanego zdegradować do rangi trasy wojewódzkiej. Równocześnie nie należałaby do GDDKiA.

Pan Ślimak planuje oddać zakopiankę pod opiekę władz wojewódzkich, uważa on, że to jest lepsze rozwiązanie, droga będzie bardziej zadbana i lepiej wyremontowana. 

Archiwum

Propozycje Gminnego Ośrodka Kultury z Białego Dunajca

2014-07-22

GOK z Białego Dunajca w okresie wakacyjnym ma przygotowane ciekawe propozycje (adresowane przede wszystkim dla dzieci i młodzieży) na spędzenie czasu podczas letniego wypoczynku. Wachlarz zaproponowa

Góral Party Camp

2010-10-13

Zapraszamy na Góral Party Camp '10 w Białym Dunajcu k. Zakopanego Sylwester Studencki 2010 / 2011 Już po raz 4 zapraszamy na organizowanego przez nas Studenckiego Sylwestra – Gór
 
 
wgorach.pl 2005 Wszelkie Prawa Zastrzeżone