Wyszukiwarka obiektów
Typ obiektu :


Miejscowość:


Typ obiektu :
Wyszukiwanie zaawansowane
Oferty specjalne
Rekreacja
kontekst
WEBTRAVELING
PAWEŁ MALLEK
ul. Klemensiewicza 6B/4
75-353 Koszalin
tel. 94 720 38 90
tel. kom. 608 769 913


Trasy rowerowe w Białym Dunajcu

2013-08-20

Trasa:
Biały Dunajec - Gliczarów Dolny - Gliczarów Górny - Biały Dunajec

Trasa ta liczy ok. 15 km i jest jedną z łatwiejszych tras rowerowych na tym terenie. Wyruszając z Białego Dunajca kierujemy się na północ ul. Jana Pawła II i przejeżdżamy przez drewniany most na dunajeckim potoku. Dalej jedziemy w kierunku Gliczarowa, w tym miejscu teren zaczyna się stopniowo wznosić i wymaga dość dobrej kondycji fizycznej. Po przejechaniu odcinka ok. 2 km znajdujemy się znacznie wyżej niż podczas początku naszej wyprawy, gdyż jesteśmy już na wysokości 980 m n.p.m. W tym miejscu warto zrobić sobie krotki odpoczynek po pokonaniu stromego wzniesienia, zebrać siły i podziwiać piękną panoramę Tatr, Babią Górę oraz Gorce. Dalsza droga jest dużo łatwiejsza, gdyż będziemy teraz jechać w dół pokonanego wcześniej wzniesienia. Kierujemy się dalej podążając za znakami do Białego Dunajca. Po drodze mamy możliwość podziwiania okolicy i okolicznych budynków drewnianych utrzymanych w zakopiańskim stylu. Po woli nasza wycieczka dobiega końca, czeka nas jeszcze zjazd serpentyną w kierunku zakopianki, gdzie musimy zachować szczególną ostrożność ze względu na duże natężenie ruchu. Do Białego Dunajca powracamy od strony ulicy Kościuszki.


Trasa - Biały Dunajec – Stołowe

Trasa nadaje się dla zaprawionych w bojach rowerzystów, ma 25 km długości, a czas jej przejazdu to ok. 3, 5 godziny. Podczas tej wycieczki będziemy musieli pokonać dość duże wzniesienia, dodatkowo część trasy biegnie drogami średniej jakości.
Początek trasy jest podobny jak poprzednio- kierujemy się przez wieś Biały Dunajec do miejscowości Gliczarów Górny. Ten odcinek drogi jest dość stromy i prowadzi nas do przysiółka o nazwie Janasówka, stąd jedziemy się w kierunku wsi Stołowe i dalej kierujemy się do Potoku Świdrowego.
Choć trasa nie należy do najłatwiejszych i wymaga dużo siły fizycznej warto wybrać się tym szlakiem i zobaczyć okoliczną przyrodę oraz nacieszyć oko wyjątkowymi widokami. Taka wycieczka w górskim terenie pozwoli nam zebrać siły i przetrwać do następnego urlopu, dodatkowo świetnie wzmocni odporność. Wycieczkę kończymy wracając polną drogą do Białego Dunajca.

 
Biały Dunajec - Bukowina Tatrzańska

Trasa z Białego Dunajca do Bukowiny Tatrzańskiej liczy 20 km i pokonamy ją w czasie ok. 3 godzin- w zależności od naszych umiejętności i kondycji. Ten szlak rowerowy również można zaliczyć do tras trudnych i wymagających dobrej kondycji.

Początek trasy podobny jak powyżej- z Białego Dunajca jedziemy przez Gliczarów Dolny i Górny po przejechaniu tej trasy znajdziemy sie niedaleko Bukowiny Tatrzańskiej.
I na tym terenie urzekną nas piękne widoki i ciekawa roślinność. Z Bukowiny Tatrzańskiej udajemy się w lewą stronę, w kierunku przysiółka Zimni, następnie dalej przejeżdżamy pomiędzy Leśnicą i Gliczarowem Górnym i Dolnym. Dalej droga prowadzi do Białego Dunajca.

 

Archiwum

Biały Dunajec atrakcje dla narciarzy

2013-08-20

Biały Dunajec- Szaflary- Leszczyny-Sierockie- Ząb- Gubałówka

2013-08-20

Trasa spacerowa po Białym Dunajcu

2013-08-20

Biały Dunajec- wycieczki piesze

2013-08-20

Kościół w Białym Dunajcu

2009-10-25

 
 
wgorach.pl 2005 Wszelkie Prawa Zastrzeżone